Usuwanie tatuaży

Odzyskaj piękno pewności siebie.

Usuwanie tatuaży łódź, wykonywane jest laserem Q-switch trwa w zależności od wielkości tatuażu 5 – 1 godziny. Ból odczuwany w trakcie zazwyczaj jest mniejszy niż przy tatuowaniu.

Usuwanie tatuażu w kolorze czarnym i kolorowym, wykonanego profesjonalnie i amatorsko. Tatuaż można również rozjaśnić aby potem przykryć go innym (skóra po zagojeniu przyjmuje pigment tak samo jak miejsce gdzie nigdy nie było tatuażu). Niestety, nie w każdym przypadku udaje się usunąć tatuaż całkowicie.

Zastosowanie naszej metody niesie minimalne ryzyko powikłań i powstania blizn. Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem). Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (rzadko). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

 • skłonność do powstawania blizn
  choroby tkanki łącznej
 • stosowanie retinoidów (konieczna 3 miesięczna przerwa)
 • ciemny odcień skóry
 • cukrzyca
 • ciąża
 • następnego dnia po zabiegu można raz dziennie stosować maść lub krem z antybiotykiem (np. Tribiotic)
 • w żadnym wypadku nie wolno zrywać strupków powstałych po zabiegu, gdyż grozi to powstaniem blizn
  miejsce na skórze należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne przez 6 tygodni
  należy unikać:
 • opalania (do momentu zagojenia)
  korzystania z siłowni, sauny, basenu itp. (do momentu zagojenia), gdyż zwiększone jest ryzyko zakażenia
  moczenia i kąpieli miejsca po zabiegu (do momentu zagojenia)

Całkowite usunięcie tatuażu wymaga przeprowadzenia od kilku do kilkunastu zabiegów (średnio 4 – 7). Jest to zależne od głębokości, na której znajduje się barwnik, jego rodzaju, koloru i indywidualnej reakcji organizmu na działanie lasera. Najłatwiej usunąć wzory w ciemnych kolorach (czarny, granatowy).

Zabiegi wykonuje się w odstępach 4 – 8 tygodni.

DZIAŁANIE LASERA Q-SWITCH ND:YAG

 

Barwniki stosowane podczas robienia tatuaży silnie absorbują promieniowanie, stąd widoczny efekt koloru. Lasery używane w usuwaniu tatuaży emitują krótkie impulsy światła (rzędu kilku nanosekund) o określonej długości fali. Tak krótki impuls o dużej energii działa destruktywnie na barwnik, który traci chromofory, jednocześnie nie uszkadzając samej tkanki, która nie wykazuje wysokiej absorbancji przy określonej długości fali.

 

Laser Q-switch dzięki odpowiednim filtrom emituje promieniowanie o długości fali 1064 nm oraz 532 nm.

 

Światło o długości fali 1064 nm jest pochłaniane przez wszystkie ciemne pigmenty tatuażu, przede wszystkim czarny, granatowy i grafitowy. Promieniowanie o tej długości fali jest słabo absorbowane przez hemoglobinę i melaninę, dzięki czemu wyjątkowo dobrze nadaje się do zabiegów u klientów z ciemniejszą karnacją skóry i wiąże się z minimalnym ryzykiem odbarwień. Promieniowanie o długości fali 1064 nm ma największą zdolność penetracji w głąb skóry co sprawia, że często jest używane do usuwanie pozostających po poprzednich zabiegach głęboko położonych cząstek tatuażu. Fala o długości 1064 nm jest uważana za „długość z wyboru” w terapii większości ciemnych tatuaży.

 

Natomiast promieniowanie o długości fali 532 nm skutecznie usuwa barwnik koloru czerwonego. Ta długość fali jest pochłaniana przez hemoglobinę, co nieco zwiększa ryzyko pozabiegowego uszkodzenia naczyń skóry.

 

Najtrudniejsze są do usunięcia kolory jasne takiej jak pomarańcz, żółty, jasna zieleń, różowy, błękitny. Białego pigmentu nie da się usunąć wcale.