Usuwanie makijażu permanentnego

Odzyskaj piękno pewności siebie.
Zabieg wykonywany laserem Q-switch trwa około 10 minut. Ból odczuwany w trakcie zazwyczaj jest mniejszy niż przy wykonywaniu makijażu permanentnego.

Całkowite usunięcie makijażu permanentnego wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów (średnio 4). Jest to zależne od rodzaju pigmentu, głębokości, na której znajduje się barwnik, koloru i indywidualnej reakcji każdego organizmu na działanie lasera.

Zastosowanie naszej metody niesie minimalne ryzyko powikłań i powstania blizn. Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem). Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn z wyjątkiem przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji (rzadko). Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

  • skłonność do powstawania blizn
  • choroby tkanki łącznej
  • stosowanie retinoidów (konieczna 3 miesięczna przerwa)
  • ciemny odcień skóry
  • cukrzyca
  • ciąża
  • następnego dnia po zabiegu można raz dziennie stosować maść lub krem z antybiotykiem (np. Tribiotic)
  • w żadnym wypadku nie wolno zrywać strupków powstałych po zabiegu, gdyż grozi to powstaniem blizn
  • miejsce na skórze należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne przez 6 tygodni
  • należy unikać:

    – opalania (do momentu zagojenia)

    – korzystania z siłowni, sauny, basenu itp. (do momentu zagojenia), gdyż zwiększone jest ryzyko zakażenia

DZIAŁANIE LASERA Q-SWITCH ND:YAG

 

Barwniki stosowane podczas robienia tatuaży silnie absorbują promieniowanie, stąd widoczny efekt koloru. Lasery używane w usuwaniu tatuaży emitują krótkie impulsy światła (rzędu kilku nanosekund) o określonej długości fali. Tak krótki impuls o dużej energii działa destruktywnie na barwnik, który traci chromofory, jednocześnie nie uszkadzając samej tkanki, która nie wykazuje wysokiej absorbancji przy określonej długości fali.

W trakcie usuwania makijażu permanentnego w kolorze brązowym, rudym czy czerwonym może dojść do natychmiastowego ściemnienia barwnika. Dzieje się tak ponieważ związki żelaza obecne w tuszu pod wpływem promieniowania laserowego zmieniają kolor na czarny. Barwniki zawierające związki tytanu także mogą ulegać ściemnieniu przez co stają się trudne do usunięcia.