Stymulatory tkankowe

Odzyskaj piękno pewności siebie.

Nowość w świecie medycyny i kosmetologii estetycznej. Jest to osobna grupa produktów oparta na bazie hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów czy kwasu L-polimlekowego.

Jaka jest różnica pomiędzy stymulatorami tkankowymi, a tradycyjną mezoterapią igłową ?
Działanie stymulatorów tkankowych polega przede wszystkim na odnowie skóry poprzez odbudowę kolagenu i elastyny. Mają silniejsze działanie niż standardowe koktajle do mezoterapii igłowej. Można powiedzieć, że stymulatory wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych. Pobudzają komórki do namnażania, dzięki czemu uzyskujemy efekt wypełnienia i ujędrnienia.

 

Profhilo wstrzykuje się specjalną techniką, którą nazywamy BAP ( Beauty Aesthetic Points ).
To 5 specjalnie opracowanych Bioestetycznych Punktów Iniekcji na twarzy. Miejsca te zostały wybrane przez badaczy w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych aby zminimalizować skutki uboczne zabiegu. Technika BAP zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i modelowania twarzy.

 

Ile wykonuje się zabiegów Profhilo i jak często ?
W kompleksowym odmładzaniu twarzy zwykle stosuje się 2 zabiegi w odstępie ok. 30 dni.

Jakie efekty uzyskamy po zabiegu Profhilo ?
Po około 30 dniach efekt wolumetryczny
Wygładzenie skóry
Lekkie uwypuklenie
30 dni po drugim zabiegu zmniejszenie zmarszczek
Poprawa gęstości i jędrności skóry
Głębokie nawilżenie
Jak długo utrzymują się efekty Profhilo ? Efekty najczęściej utrzymują się 1 -1,5 roku w zależności od kondycji skóry, trybu życiu i ogólnej pielęgnacji skóry. Kolejną kurację można powtórzyć po ok. roku.

 • napręża, napina, zagęszcza i wypełnia skórę nowym kolagenem, tworząc efekt liftingu
 • zwęża pory
 • spłyca zmarszczki
 • rozświetla skórę wyrównując jej koloryt
 • redukuje zaczerwienienia i rozszerzone naczynia
 • kształtuje linię żuchwy “V” – redukuje “podwójny podbródek”
 • remodeluje, unosi policzki
 • odmładza okolicę oczu
 • odmładza obszar wokół ust – redukuje “zmarszczki palacza”
 • wygładza strukturę naskórka
 • zmniejsza trądzik
 • wygładza nierówną powierzchnię blizn
 • zmniejsza blizny potrądzikowe, także wgłębienia atroficzne (zanikowe)
 • redukuje widoczność “luźnego” cellulitu poprzez naprężenie skóry
 • spłyca i zmniejsza rozstępy
 • ciąża i okres laktacji
 • nieustabilizowane cukrzyca
 • hemofilia i inne zaburzenia krzepnięcia
 • ciężkie choroby
 • choroby, alergie skórne w miejscu zabiegowym
 • epilepsja
 • przebyte niedawno operacje

CZYM JEST NUCLEOFILL?
Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy i przebudowy skóry. Jest to innowacyjny zabieg, który działa na trzech poziomach:

liftingu
antyoksydacji
nawilżenia
JAK DZIAŁA NUCLEOFILL?
Nucleofill jest to naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, która zawiera polinukleotydy pobudzające skórę do odbudowy. Potrójne działanie na poziomie komórkowym daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia.

Po pierwsze – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej lifting.

Drugim mechanizmem jest działanie antyoksydacyjne.

Kolejny mechanizm to wiązanie wody przez polinukleotydy, co zapewnia długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry, dzięki czemu czemu skóra zyskuje jędrność i nawilżenie.

Zabieg powoduje wprowadzenie skóry w proces biostymulacji, dzięki czemu zacznie się ona regenerować, ulegnie zagęszczeniu i ujędrnieniu, a działanie antoksydacyjne i nawilżające spowoduje wyraźne odmłodzenie. W konsekwencji skóra stanie się promienna i zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Ponadto poprawi się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu.
Efekt będzie wyraźny, ale naturalny – dokładnie taki, jakiego oczekujesz!

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU NUCLEOFILL?
poprawa elastyczności i rewitalizacja skóry
redukcja wiotkości skóry (terapia elastozy), lifting
terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
regeneracja skóry i tkanki łącznej
terapia suchości skóry
profilaktyka przeciwstarzeniowa
Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry.

JAK WYGLĄDA ZABIEG NUCLEOFILL?
 Preparat podawany jest precyzyjną kaniulą z zastosowaniem znieczulenia. Możliwe jest też wykonanie zabiegu za pomocą igły. Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie. Procedura jest praktycznie nieinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

JAK WYGLĄDA PROTOKÓŁ ZABIEGOWY NUCLEOFILL?
W celu uzyskania najlepszych efektów, Nucleofill wykonuje się w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Warto zaznaczyć, iż w naszych gabinetach opracowaliśmy złożone schematy i protokoły zabiegowe, które łączymy z wieloma innymi terapiami w zależności od stanu skóry, wieku, problemu klinicznego i potrzeb indywidualnego pacjenta. Wszystkie informacje przekazywane są pacjentowi podczas konsultacji, na której kosmetolog szczegółowo omawia i zaleca terapię.

EJAL40 to najnowsze odkrycie naukowców poszukujących skutecznych sposobów redukcji oznak starzenia się skóry. Formuła, którą opracowali, przywraca aktywność fibroblastów, stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenu i elastyny, a tym samym odbudowuje strukturę skóry (jej macierz pozakomórkową) i poprawia gęstość. Wysoko skoncentrowany kwas hialuronowy o optymalnej masie molekularnej oraz specjalna 4-punktowa technika aplikacji sprawiają, że efekty zabiegu – wymodelowana, odmłodzona twarz – są szybkie, wyraźne i trwałe.

Z wiekiem aktywność fibroblastów, komórek odpowiadających za produkcję kolagenu i innych elementów struktury skóry, słabnie. Skóra traci naturalną gęstość i sprężystość. Ten proces – wraz ze spadkiem ilości kwasu hialuronowego w organizmie – prowadzi również do powstawania zmarszczek, bruzd i innych oznak starzenia. Osłabioną, podatną na uszkodzenia macierz pozakomórkową możemy skutecznie regenerować i wzmacniać preparatami z kwasem hialuronowym. Najnowszym z nich jest EJAL40.

ZABIEG – 4-PUNKTOWA TECHNIKA REWITALIZACJI

4-punktowa technika bio-rewitalizacji polega na podaniu, w drodze śródskórnych iniekcji, 0,25 ml preparatu w specjalnych punktach po każdej stronie twarzy. Płytka, podskórna aplikacja sprzyja stopniowemu wypełnieniu tkanek i aktywizowaniu syntezy macierzy międzykomórkowej. Innowacyjna technika minimalizuje jednocześnie ryzyko powstania siniaków.

Częstotliwość zabiegów:

50+
3 zabiegi co miesiąc, następnie raz na kwartał. Taki schemat powtarzamy co rok.

40+
2-3 zabiegi co miesiąc, następnie jeden zabieg co 3-4 miesiące. Ten schemat powtarzamy co rok.

EFEKTY

• odmłodzenie konturów twarzy
• poprawa napięcia i elastyczności skóry
• wygładzenie zmarszczek
• biorewitalizacja osłabionej, wiotkiej skóry
• regeneracja macierzy pozakomórkowej

JALUPRO®
AMINOKWASOWA TERAPIA
ZASTĘPCZA

Wyróżniona Perłą Dermatologii Estetycznej
w kategorii “Perfekcyjny Tandem” za JALUPRO® Classic & JALUPRO® Drink

JALUPRO® – Aminokwasowa terapia zastępcza

Wraz z upływem czasu nasza skóra starzeje się. Obserwujemy zmniejszenie się liczby fibroblastów, odpowiedzialnych za naturalną produkcję kolagenu oraz innych tkanek odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Jednak zwalczanie oznak starzenia wymaga wsparcia. Wieloletnie badania naukowe udowodniły, że aminokwasy w połączeniu z kwasem hialuronowym mogą wspierać proces bio-rewitalizacji. Wskazane połączenie zostało wykorzystane przy tworzeniu linii produktów z serii Jalupro oraz Jalupro HMW.

Czym są preparaty JALUPRO® i JALUPRO® HMW?

Preparaty JALUPRO® powstały dzięki wieloletnim badaniom biotechnologicznym prowadzonym przez włoską firmę Professional Dietetics. Ich opatentowana formuła oparta jest na wysokim stężeniu kwasu hialuronowego i kompleksie aminokwasów (glicyny, L-proliny, L-lizyny i L-leucyny), dzięki czemu komórkom skóry dostarczane są dokładnie te składniki, których potrzebują do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju.

JALUPRO®

Hyalual Electri – redermalizacja skóry to jeden z najskuteczniejszych, najnowocześniejszych i prawie bezbolesnych zabiegów regenerujących skórę, którego efekt widoczny jest natychmiast.

Innowacyjna marka z wysoko oczyszczonym kwasem hialuronowym pochodzenia biotechnologicznego w połączeniu z kwasem bursztynowym o podwójnym działaniu synergicznym w zabiegach estetycznych. Po zastosowaniu preparatu Electri skóra od razu staje się rozjaśniona, napięta i nawilżona.
Wskazania

Zabieg ma na celu rozwiązanie problemu “syndromu zmęczonej twarzy”
Rekompensuje niedobór nawilżenia
Przywraca równowagę energetyczną skóry
Przywraca naturalną barierę fizjologiczną, która chroni skórę przed negatywnymi skutkami środowiska i atakiem wolnych rodników
Spowalnia proces starzenia się skóry
Przyspiesza regenerację skóry po agresywnych zabiegach kosmetycznych
Dodatkowe informacje

Electri jest produktem medycznym, produkowany w oparciu o międzynarodowe standardy jakości – CE0373.
Jest to produkt wysoce biokompatybilny i hipoalergiczny
Zabieg może być wykonywany metodą iniekcji lub metodą kaniulową ( bezbolesną).
Zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, ani specjalnego przygotowania – ślady po zastrzyku znikają po godzinie!
Skład

Stężenie kwasu HA: 0,55%
Stężenie bursztynu: 1,6%