Laser FRAKCYJNY Mosaic

Odzyskaj piękno pewności siebie.

Jest to wysokiej klasy laser medyczny z certyfikatami FDA i CE. Zasada działania lasera polega na tworzeniu wielu, bardzo małych, ale głębokich kolumn oparzeń (Necrotic Colums) o gęstości od 50 do 2000 na cm2 skóry. Strefy oparzeń powstają pod wplywem wiązki lasera światłowodowego Erb:szkło, o długości fali 1550 nm i maksymalnej energii 120 mJ, skanowanej komputerowo stochastycznie po powierzchni skóry.

 

Powyższa ilustracja ukazuje mikroskopijne wiązki lasera, które tworzą w skórze kolumny oparzeń. Dzięki naturalnemu procesowi regeneracji skóry kolumny oparzeń zarastają nową zdrową tkanką.

 

Zasadą micro fractional technologi – techniki mikro punktowej, wybiórczej fototermolizy jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między obszarami nekrotycznymi. Dzięki zachowanej siateczce zdrowej skóry, możliwy jest gwałtowny proces gojenia, który przebiega bez powstawania ran. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3-5 zabiegów, gdyż w jednym zabiegu zniszczeniu ulega tylko mała część powierzchni skóry poddanej zabiegowi – ok 15 do 25% (stąd nazwa typu lasera fraction- ułamek, część). Pełne i ostateczne efekty odnowy skóry uzyskuje się 4-6 tygodni po zabiegu, kiedy kończy się proces odnowy skóry.

 

• Regeneracja i odmładzanie skóry
• Blizny potrądzikowe, chirurgiczne, urazowe, oparzeniowe
• Rozstępy
• Zmarszczki i zwiotczenie skóry
• Uszkodzenia słoneczne
• Rozszerzone pory, zaskórniki
• Chropowata skóra
• Zmiany pigmentowe, przebarwienia, melazma
• Plamy starcze, dyschromia
• Niejednolity odcień skóry

 

Zabiegi mogą być wykonywane na dowolnej części ciała zarówno kobiet, mężczyzn i dzieci. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać próby laserowej, natomiast zalecane jest znieczulenie kremem EMLA (ok godz. przed) i/lub zastosowanie nawiewu zimnego powietrza.

Efektem zabiegu prowadzonego laserem MOSAIC jest pełna regeneracja i znaczna poprawa jędrności skóry. Zanikają blizny pourazowe, oparzeniowe, potrądzikowe, rozstępy. Uzyskuje się spłaszczenie lub likwidację zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów, znikają przebarwienia posłoneczne, starcze i inne. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją laserem CO2 ze skanerem jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych, o wiele krótszym czasie gojenia i praktycznie zerowym ryzykiem powikłań!

 

Należy jednak pamiętać, że w jednym zabiegu działa się tylko na ok 15-25% powierzchni skóry w wybranym obszarze. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 3-5 zabiegów.

 

Ubocznym działaniem lasera MOSAIC jest zaczerwienienie i lekkie oparzenie skóry (jak po oparzeniu słonecznym), którego nasilenie zależy od stopnia agresywności zabiegu (tzn. dawki zaaplikowanej energii). Zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk znikają po 1-3 dni.