Usuwanie Zmian Skórnych

Odzyskaj piękno i pewności siebie.

Usuwanie znamion i pieprzyków

Usuwanie znamion, pieprzyków lub innych niekoniecznie chcianych blizn oraz kurzajek z powierzchni ciała jeszcze nigdy nie było tak proste! W naszym Studio Urody Monika w Łodzi pomagamy osobom, u których wystąpiły wszelkie zmiany patologiczne skóry. Do naszego gabinetu mogą zgłosić się Ci, którzy ze wskazań leczniczych i estetycznych chcą usunąć wieloletnie znamię albo pieprzyk.

W warunkach naszego gabinetu mamy możliwość wykonywania zabiegów usuwania łagodnych zmian skórnych t.j. włókniaków, brodawek łojotokowych, brodawek wirusowych (tzw. kurzajek) oraz brodawek płaskich twarzy. Zmiany te (w zależności od indywidualnych wskazań) usuwane są metodą elektrokoagulacji.

Zabieg elektrokoagulacji (radiochirurgii) jest jedną z metod postępowania operacyjnego, w której używa się prądu wysokiej częstotliwości, przepływającego przez specjalny nóż elektryczny lub igłę elektryczną. Zetknięcie takiego narzędzia z powierzchnią skóry powoduje koagulację białka tkankowego oraz sklejanie się i zamknięcie przecinanych drobnych naczyń krwionośnych skóry i tkanki podskórnej, co pozwala na szybkie usunięcie zmian skórnych z minimalnym ryzykiem krwawienia. Elektrokoagulację wykorzystuje się także do zamykania naczyń metoda igłową. Za jej pomocą możliwe jest usuwanie pieprzyków lub znamion o dużej wielkości z różnych części ciała.

Zabiegi wykonywane w obrębie głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej wymagają znieczulenia miejscowego. Znieczulenie wykonuje się zazwyczaj metodą nasiękową, z użyciem 1 lub 2 % roztworu lignokainy, a przy bardziej powierzchownych zmianach za pomocą kremu znieczulającego, np. EMLA. Dzięki dodatkowemu znieczuleniu usuwanie pieprzyków i znamion w naszych gabinetach w Łodzi jest szybkie i bezbolesne.