Usuwanie Zmian Skórnych

Odzyskaj piękno i pewności siebie.

Usuwanie znamion i pieprzyków

Usuwanie znamion, pieprzyków lub innych niekoniecznie chcianych blizn oraz kurzajek z powierzchni ciała jeszcze nigdy nie było tak proste! W naszym Studio Urody Monika w Łodzi pomagamy osobom, u których wystąpiły wszelkie zmiany patologiczne skóry. Do naszego gabinetu mogą zgłosić się Ci, którzy ze wskazań leczniczych i estetycznych chcą usunąć wieloletnie znamię albo pieprzyk.

 

W warunkach naszego gabinetu mamy możliwość wykonywania zabiegów usuwania znamion i łagodnych zmian skórnych t.j. włókniaków, brodawek łojotokowych, brodawek wirusowych (tzw. kurzajek) czy brodawek płaskich twarzy. Zmiany te – w zależności od indywidualnych wskazań – usuwane są metodą elektrokoagulacji.

 

Zabieg elektrokoagulacji (radiochirurgii) jest jedną z metod postępowania operacyjnego, w której używa się prądu wysokiej częstotliwości, przepływającego przez specjalny nóż elektryczny lub igłę elektryczną. Zetknięcie takiego narzędzia z powierzchnią skóry powoduje koagulację białka tkankowego oraz sklejanie się i zamknięcie przecinanych drobnych naczyń krwionośnych skóry i tkanki podskórnej, co pozwala na szybkie usunięcie pieprzyków lub innych zmian skórnych z minimalnym ryzykiem krwawienia. Elektrokoagulację wykorzystuje się także do zamykania naczyń metoda igłową. Za jej pomocą możliwe jest usuwanie pieprzyków lub znamion o dużej wielkości z różnych części ciała.

 

Zabiegi wykonywane w obrębie głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej wymagają znieczulenia miejscowego. Znieczulenie wykonuje się zazwyczaj metodą nasiękową, z użyciem 1 lub 2 % roztworu lignokainy, a przy bardziej powierzchownych zmianach za pomocą kremu znieczulającego, np. EMLA. Dzięki dodatkowemu znieczuleniu usuwanie pieprzyków i znamion w naszych gabinetach w Łodzi jest szybkie i bezbolesne.