Makijaż permanentny ust

Odzyskaj piękno pewności siebie.

W przypadku ust makijaż permanentny polega na obrysowaniu konturu ust lub wypełnieniu ust wraz z cieniowaniem. Możliwe jest również połączenie konturu wraz wypełnieniem. Kontur wydobywa naturalny kształt ust który często bez makijażu jest słabo widoczny, lekko rozmyty, a usta wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Wypełnienie ust daje wrażenie pełniejszych ust, lekko pomalowanych pomadką.

 

Przeciętnie po roku od daty wykonania makijażu permanentnego dokonuje się jego korekty. Jeżeli makijaż nie rozjaśnił się znacznie – zazwyczaj wystarcza jeden zabieg całościowy wynoszący 40-50 % ceny. Dopełnienia makijażu permanentnego można wykonać również po dłuższym okresie czasu niż 1 rok, natomiast często wówczas konieczne mogą być dwa pełne zabiegi.
W przypadku chęci poprawienia makijażu permanentnego wykonanego u innej linergistki, uiścić należy pełną kwotę zabiegu.

 

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny – linergistkę. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do ok 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

 

Aby uniknąć opryszczki w przypadku pigmentacji ust należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe polecone przez linergistkę.

  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • infekcja
  • przyjmowanie leków sterydowych lub silnych leków rozrzedzających krew
  • choroba krwi (Hemofilia)
  • choroba nowotworowa w trakcie leczenia
  • osoby zarażone wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis)
  • bardzo wysokie, leczone ciśnieniepodwyższona temperatura
  • ostrzyknięcie wypełniaczami ust w krótkim czasie przed zabiegiem (ustalamy datę, rodzaj wypełniacza)

Przez około 10 dni nie należy chodzić do sauny, solarium, nie korzystać z zabiegów SPA, należy wykluczyć kąpiele w basenie, w jeziorze itp.
Nie moczyć, nie trzeć, nie dotykać skóry w miejscu pigmentacji.
Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę.
Nie stosować cieni i maskary do rzęs w przypadku pigmentacji oka przez około 7 dni.
Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry.
Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego nawet po zagojeniu skóry.