IPL – Fotoodmładzanie

Odzyskaj piękno pewności siebie.

Fotoodmładzanie to zabieg całkowicie bezinwazyjny i niezwykle skuteczny. Dzięki niemu można uzyskać efekt odmłodzenia skóry. Dzieje się tak za sprawą światła IPL, który to aktywuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i włókien elastyny. W wyniku tego zmarszczki i nierówności skóry stają się spłycone, skóra wygładzona i przywrócona zostaje jej elastyczność, jędrność. Ponadto efekt fototermalny wspomaga mikrocyrkulację oraz ukrwienie. Zabieg powoduje zmniejszenie rozszerzonych porów i przebarwień, przez co zmiany naczyniowe ulegają rozjaśnieniu i koloryt skóry zostaje wyrównany. Ponadto, zostaje znacznie zredukowana wiotka skóra w okolicy szyi. Powoduje to efekt liftingu, podniesienie owalu twarzy i młodszy wygląd.

Zalecamy wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, bo już po 3-5 tygodniach będziecie widzieć różnicę. Po odbyciu serii wizyt, skóra jest bardziej odżywiona i zdrowsza. Procesy starzenia zostają spowolnione, a nie zatrzymane. Dlatego dla podtrzymania efektów, wskazane jest powtarzać zabiegi co kwartał (w zależności od potrzeb).

Przed zabiegiem Fotoodmładzania przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

Usuwanie Przebarwień iPulse

 

 

Zabieg przy użycia urządzenia ipulse stosowany jest do usuwania przebarwień hiperpigmentacyjnych w postaci intensywnych brązowych, czerwonych plam, które mogą być nabyte lub wrodzone. Występują najczęściej na twarzy, dekolcie, rękach i dłoniach. Kuracji poddawane są przebarwienia: hormonalne, potrądzikowe, posłoneczne, piegi, plamy wątrobowe, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate starcze itp.

 

Przyczyną plam barwnikowych jest: promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne, doustne środki antykoncepcyjne, menopauza, wiek starczy, ciąża, stosowanie środków światłouczulających (antybiotyków, środków uspokajających, przeciwdepresyjnych, moczopędnych, dziurawca) itp.

 

Światło ipl o specjalnie dobranym spektrum, wchłaniane jest przez melaninę, skutkiem czego jest usuwanie nadmiaru pigmentu, jedynie na obszarach dotkniętych niepożądanymi zmianami, pozostawiając zdrową skórę nienaruszoną. Zmieniona powierzchnia skóry, posiadająca większą pigmentację, lepiej pochłania energię cieplną, dając efekt rozjaśnienia i tonizacji.

Zalecamy wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, bo już po 3-5 tygodniach będziecie widzieć różnicę. Po odbyciu serii wizyt, skóra jest bardziej odżywiona i zdrowsza. Procesy starzenia zostają spowolnione, a nie zatrzymane. Dlatego dla podtrzymania efektów, wskazane jest powtarzać zabiegi co kwartał (w zależności od potrzeb).

Przed zabiegiem Fotoodmładzania przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

Terapia Naczyniowa iPulse

 

Terapia naczyniowa ipl to zabieg stosowany do usuwania lub redukcji rumienia, trądziku różowatego, redukcji pękniętych naczynek, teleangiektazji (pajączków naczyniowych). Bardzo dobre efekty są również widoczne, w przypadku rumieni występujących po zmianie temperatury, gorącym posiłku, po wypiciu alkoholu. Bardzo często już po pierwszym zabiegu można zaobserwować widoczne wyciszenie zmian.

 

Rozszerzone naczynka powstają na skutek: nieodpowiedniej pielęgnacji, predyspozycji genetycznych, wpływu czynników zewnętrznych. Pojawiają się one najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i nogach. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem staje się rozleglejszy i bardziej zauważalny. Rozszerzone naczynia osłabiają się i pękają, co daje niekorzystny efekt estetyczny. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego tak ważne jest szybkie rozpoczęcie terapii.

 

Światło ipulse, które posiada specjalnie dobrane spektrum, wnika w głąb skóry. Tam jest pochłaniane przez naczynia włosowate, które ulegają obkurczeniu, co powoduje usunięcie zaczerwienienia oraz zwiększenie wytrzymałości i odporności skóry.

 

Energia świetlna ipl jest pochłaniana przez hemoglobinę, po czym zmieniana jest na ciepło podnosząc temperaturę krwi. Następuje koagulacja, rozpad barwnika i zniszczenie ściany naczynia, które jest wchłaniane przez organizm lub odpada w postaci strupka (zależnie od wielkości naczynia).

Zalecamy wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Należy pamiętać, że nie leczymy przyczyny zaburzeń krążenia, ale ich skutki. Dlatego dla podtrzymania efektów, wskazane jest powtarzać serię zabiegów co pół roku lub rok (w zależności od potrzeb). Niemniej jednak, nie ulega wątpliwości, że po serii zabiegów skóra jest odporniejsza i mniej podatna na nowe zmiany naczyniowe.

Przed zabiegiem Laserowej Terapii Naczyniowej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

Terapia Trądziku iPulse

 

Terapia trądziku jest zabiegiem, podczas którego światło urządzenia iPulse skutecznie i szybko likwiduje namnażające się bakterie ACNE, powodujące występowanie trądziku na skórze. Najczęściej zmiany tego typu występują na twarzy, szyi, dekolcie i plecach. Przyczynami trądziku są: zaburzenia hormonalne, nieprawidłowe rogowacenie, nadprodukcja łoju, wtórna kolonizacja przez bakterie.

 

Światło ipla o specjalnie dobranym spektrum PTF wnika w skórę, gdzie zostaje wchłonięte przez porfiryny. W efekcie tego produkują one monomorficzne aniony tlenowe, które powodują eliminację bakterii Propionibacterium Acnes. Dodatkowo, uszkadzają one gruczoły łojowe, czego bezpośrednim skutkiem jest zmniejszenie wydzielania łoju. Ponadto, działanie ciepła wpływa na uporządkowanie włókien kolagenowych, czego efektem jest zniwelowanie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i wygładzenie skóry.

 

Po wykonaniu serii zabiegów dochodzi do likwidacji lub redukcji zaczerwienienia, stanu zapalnego oraz normalizacji wydzielania łoju.

 

Liczne badania na świecie wykazały, że ipl iPulse osiąga 3 razy lepszą skuteczność w leczeniu trądziku zapalnego, w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Ponadto, czas kuracji jest o 2/3 krótszy.

Zalecamy wykonanie 5-10 zabiegów w odstępach 5-8 dni. Bezpośrednio po zabiegu krostki nabierają ciemnej barwy. Po paru godzinach następuje zmniejszenie stanu zapalnego. Na drugi, trzeci dzień pojawiają się nowe krostki. Następuje nieznaczne pogorszenie stanu skóry (wydzielanie toksyn). Dzieje się tak przy pierwszych 3-5 zabiegach. Jest to efekt samooczyszczania, który sukcesywnie ustępuje po kolejnych zabiegach. Krostki stają się bledsze, przesuszone. Zabiegi nie powodują skutków ubocznych, nie wpływają negatywnie na skórę, ani na sposób życia pacjentów. Należy pamiętać, że terapia niszczy obecnie występujące bakterie ACNE. Przyczyna ich występowania nie jest leczona, dlatego mogą powrócić. Zabiegi należy powtarzać po okresie 2-3 miesięcy (zależnie od potrzeb). Należy jednak pamiętać, że skóra po serii zabiegów staje się odporniejsza i mniej podatna na nowe zmiany trądzikowe.

 

Przed zabiegiem  Terapii Trądziku przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Możemy również wykonać próbny strzał, by Pacjent przekonał się o bezbolesności zabiegu i braku skutków ubocznych.

Skóra do zabiegu powinna być czysta. Na 24 godziny przed wizytą należy zrezygnować ze stosowania kremów, balsamów itp.

 • Bezpośrednio po zabiegu (kilka godzin) należy zrezygnować ze stosowania mydeł, dezodorantów, antyperspirantów na bazie alkoholu.
 • Należy zrezygnować z intensywnego opalania na minimum 3 tygodnie po zabiegu (wskazane jest stosowanie w lecie kremów z wysokim filtrem UV).
 • Należy zrezygnować z przyjmowania środków zwiększających reakcję na światło w okresie terapii (np. niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek itp.).
 • Jeśli po 3 godzinach Pacjent odczuwa dyskomfort w postaci świądu lub pieczenia (bardzo rzadkie przypadki), można zastosować kosmetyki łagodzące np. Panthenol (bez alkoholu!).
 • U nielicznych Pacjentów (1-2%) może wystąpić zaczerwienie, które zniknie w przeciągu paru godzin.
 • Opalenizna
 • Mechaniczne uszkodzenia
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Ciężkie choroby np. nowotworowa
 • Choroby skóry: bielactwo, łuszczyca (faza aktywna), nadwrażliwość na światło, opryszczka, liszaj płaski
 • Duża skłonność do przebarwień
 • Bliznowce
 • Terapia hormonalna (nie dotyczy antykoncepcji)
 • Przyjmowanie leków światło-uczulających (np. antybiotyki z grupy tetracyklin lub sterydów)
 • Leczenie retinoidami
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Stosowanie kremu z witaminą A (retinol)
 • Przyjmowanie ziół (nagietek, dziurawiec, bratek, skrzyp, figura2)
 • Cukrzyca
 • Padaczka
 • Rozrusznik serca
 • Obecność metalowych implantów
 • Inne ciężkie choroby

Epilacja czyli usuwanie zbędnego owłosienia ipl-em


Epilacja, zwykle zwana depilacją, przy użyciu naszego urządzenia jest bezpieczna i prawie bezbolesna. Światło iPulse nie narusza ciągłości tkanki skórnej, a jedynie precyzyjnie dociera do cebulki włoska i termicznie trwale ją uszkadza. Zabieg depilacji laserowej iPulse wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, jest całkowicie bezinwazyjny, a wiązka która jest emitowana przez urządzenie, nie wpływa w żaden sposób na wewnętrzne funkcje w naszym organizmie.

 

Poddając się zabiegowi trwałego usuwania włosów należy pamiętać, że urządzenie działa jedynie na włosy na etapie wzrostu (anagenu). Poza etapem wzrostu włosy na skórze człowieka mogą znajdować się także w etapie wypadania (katagenu) lub uśpienia (telogenu). Dlatego bardzo ważne jest, aby zabieg wykonywać cyklicznie. Liczba zabiegów jest uzależniona od indywidualnych cech skóry i włosa – zazwyczaj jest to 3-5 zabiegów. By uzyskać najlepszy efekt, zabiegi należy powtarzać co 4 tygodnie w zależności od partii ciała.

 

Po wykonaniu zabiegu depilacji, efekty widać dopiero po pewnym okresie – do 2 tygodni. Wtedy włosy same zaczną wypadać – nie będą miały już cebulek, które uległy zniszczeniu w trakcie depilacji. Należy pamiętać, że epilacja ma trwały efekt lecz nie jest on stały. Włosy mogą odrosnąć po upływie pewnego czasu (nawet dopiero po kilku latach), ale te co odrastają są dużo cieńsze i jaśniejsze. Także należy pamiętać, że żaden sposób depilacji nie jest w stanie usunąć 100% owłosienia. Za bardzo dobry rezultat uznaje się usuniecie więcej niż 80%.

 • nie opalać skóry (także na solarium i samoopalaczy) na min. 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 • nie depilować skóry woskiem, pęsetą ani depilatorem przez 4 tygodnie przed zabiegiem (cebulki włosów nie mogą być wyrwane)
 • na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania kremów do depilacji, a także innych środków złuszczających (pilling) oraz mikrodermabrazja
 • w przypadku zażywania leków z grupy Aspiryny i Retinoli, lekow światłouczulających, zabieg wykonać można nie wcześniej niż tydzień po ich odstawieniu
 • unikać kontaktu z wodą o wysokim stężeniu chloru (np. baseny)
  dzień lub dwa dni przed planowanym zabiegiem należy skórę ogolić
  bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana
 • nie wolno pić alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem.
 • po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się przez min. 4 tygodnie
 • dodatkowo należy stosować kremy z filtrem SPF 25-30 przez co min. 4 tygodnie
 • nie golić miejsc depilowanych przez 48-72 godzin po zabiegu
 • nie wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło (światłouczulacze, np. niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek)
  kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni od zabiegu
 • bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników alkoholowych przez 24-48 godziny
 • jeżeli epilacji została poddana okolica pach, antyperspirant zaleca siś zastąpić talkiem
 • należy dbać o nawodnienie organizmu- po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie, opuchlizna czy drobne przebarwienia, które są indywidualną reakcją organizmu na laser i znikną po okresie kilku do kilkunastu dni.
 • ciąża i karmienie piersią
 • ostre stany zapalne skóry,
 • przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
 • trądzik różowaty,
 • bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi
 • tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu
 • zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy
 • epilepsja
 • leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek) w ciągu ostatnich 6 tygodni
 • nadwrażliwość skóry na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)
 • skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych), zespół znamion dysplastycznych
 • opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)
 • przebyte i czynne nowotwory skóry
 • radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 • aktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa
 • chirurgiczne metale znajdujące się w ciele np. śruby, płyty tytanowe
 • leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 • młodzież poniżej 18-tego roku życia, bez pozwolenia prawnego opiekuna