Osocze bogatopłytkowe łódź

Osocze bogatopłytkowe w Łodzi

Zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego należą do w pełni naturalnych sposobów na regenerację skóry. Osocze wykorzystywane do ostrzyknięcia skóry pacjenta jest odwirowywane z krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Zapraszamy

Osocze bogatopłytkowe w Łodzi

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg polega na ostrzyknięciu skóry pacjenta odwirowanym uprzednio z krwi osoczem. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny takich jak np. ortopedia, kardiologia czy okulistyka a w ostatních kilkunastu latach cieszy się szczególną popularnością także w medycynie estetycznej.

Po co wykonuje się zabieg?

Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoce skuteczna odbudowa tkanek, do której doprowadza właśnie użycie osocza bogatopłytkowego. Jak wiadomo, starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek, doprowadzi to do znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma przecież kluczowe znaczenie, w wyglądzie skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.

Wskazania do zabiegu

Pacjenci, którzy z jakiegoś powodu narzekają na kondycję skóry, być może zainteresują się zabiegiem polegającym na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Jeśli ktoś szuka w pełni naturalnego sposobu na regenerację skóry, zabieg ten na pewno powinien być wzięty pod uwagę, a rezultaty, które możemy otrzymać to między innymi:
•zmniejszenie zmarszczek,
•rozjaśnienie przebarwień skóry,
•przywrócenie skórze naturalnej jędrności,
•elastyczności i gęstości,
•szybsze gojenie się ran, poprawa kondycji skóry głowy w przypadku nadmiernego wypadania włosów

Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na zmęczoną, pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga wypełnień, przywrócenia napięcia i elastyczności.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ze względu na fakt, iż osocze bogatopłytkowe jest materiałem autologicznym (naszą własną tkanką) przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele. Należy jednak poinformować osobę wykonującą zabieg o ewentualnym stosowaniu leków rozrzedzających krew czy sterydowych. Zabiegowi nie mogą poddać się również osoby z chorobami nowotworymi, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Wygląd i przebieg zabiegu

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym składa się z trzech etapów. Na samym początku pielęgniarka pobiera niewielką ilość krwi (pacjent nie musi być na czczo) do specjalnych próbówek. Kolejnym etapem jest wirowanie pobranej od pacjenta krwi w specjalnej wirówce laboratoryjnej, w której następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Zabieg kończy się wstrzyknięciem otrzymanego osocza do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii.

Zalecenia i profilaktyka pozabiegowa

Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu należy unikać chodzenia na basen, saunę czy też siłownię. Nie zaleca się również stosowania preparatów zawierających wysokie stężenie składników aktywnych lub kwasów.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru czas trwania zabiegu wynosi od 30 – 60 min.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty zabiegu?

Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 h od zabiegu natomiast widoczne efekty zauważalne są po dwóch tygodniach.

Jak często można wykonywać zabieg?

Zaleca się wykonanie serii 2- 4 zabiegów w odstępach dwytygodniowych, a kolejno 1- 2 razy w roku.

Cena: twarz 499 zł

twarz, szyja, dekolt 899 zł