Nici PDO Łódź

Nici PDO Łódź

Czym są nici PDO?

System nici PDO powstał ponad pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach. Metoda wywodzi się z idei liftingu twarzy z zastosowaniem systemów nici liftingujących.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Jak działają nici: kiedy pod skórę dostaje się ciało obce (nić), nasze ciało próbuje odzyskać stan pierwotny, wówczas nasza skóra jest zmuszana do większej produkcji kolagenu, elastyny, następuje poprawa ukrwienia i transportu limfy. To powoduje wypłycenie marszczek, poprawę jędrności, gęstości skóry i jej ogólnego stanu.

Działanie PDO w skórze

Badania kliniczne wykazały, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry oraz pobudza syntezę elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry. Działanie PDO powoduje również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego niezbędnego do młodego wyglądu skóry.

Nici PDO Łódź

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem nici First Lift polega na umieszczeniu ich w skórze właściwej za pomocą cienkiej, sterylnej igły w określonym obszarze ciała. Skóra staje się dzięki temu grubsza, bardziej jędrna, napięta, poprawia się jej koloryt. Nici PDO wygładzają drobne zmarszczki oraz korygują owal twarzy. Co ważne proces wchłaniania trwa od 6 do 8 miesięcy, za to efekty poprawy struktury skóry oraz delikatnego liftingu utrzymują się nawet do 2 lat od wykonania zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu wkłuć mogą pojawić się zaczerwienienia i drobne krwiaki, które w ciągu kilku dni ulegną wchłonięciu. Efekt poprawy jakości skóry widoczny jest po 3-4 tygodniach. Szybkie tempo wchłaniania się nici eliminuje ryzyko bliznowacenia.

Wszechstronność zastosowania

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele.

Cena nitki PDO 40-80 zł (w zależności od długości nici)

Zastosowanie na twarzy:

 • pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • uniesienie brwi
 • fałdy i zmarszczki na policzkach
 • fałd nosowo-wargowy
 • „zmarszczki palacza”
 • „zmarszczka marionetki”
 • fałd podbródkow
 • korekta owalu twarzy

Zastosowanie na ciele:

 • rozstępy
 • wiotkość skóry pośladków, brzucha, ramion, łokci i kolan
 • fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • infekcje skóry
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Zastosowanie nici PDO First Lift daje najlepsze efekty u pacjentów w wieku od 30 do 55 lat.

 

 

Drugim rodzajem nici są nici COG z haczykami. To zaawansowana technologia z 4 wymiarową nicią podnoszącą skórę na każdej płaszczyźnie. Natychmiastowy lifting !

Zabieg przy użyciu Nici COG dedykowany jest przede wszystkim dla pań w wieku 30-65 lat. Nici haczykowate służą poprawie owalu twarzy, są najbardziej zaawansowanymi nićmi, jakich możemy użyć. Dzięki temu, że posiadają ogromna zdolność utrzymywania opadających tkanek stosowane są jako stelaż w wykonywanych zabiegach. Zdolność ta wynika z tego, że każda nić posiada mikroskopijne haczyki, które tworzą ukośne krawędzie z ostrymi końcówkami, otwierające się tylko w jedną stronę, uniemożliwiając opadanie skóry i zapobiegające przesuwanie się nici w kierunku przeciwnym do ich wprowadzenia.

 

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 

- odmłodzenie skóry

- zwężenie porów

- podniesienie powiek i „chomików”

- rozjaśnienie skóry

- wygładzenie zmarszczek

- lifting skóry

Cena nitki COG 300zł (do liftingu twarzy potrzebne jest 4-6 sztuk)