Usuwanie Zmian Skórnych

Odzyskaj piękno pewności siebie.

Usuwanie wszelkich zmian patologicznych skóry ze wskazań leczniczych i estetycznych.

 

W warunkach naszego gabinetu mamy możliwość wykonywania zabiegów usuwania łagodnych zmian skórnych t.j. włókniaków, brodawek łojotokowych, brodawek wirusowych (tzw. kurzajek) oraz brodawek płaskich twarzy. Zmiany te (w zależności od indywidualnych wskazań) usuwane są metodą elektrokoagulacji.

 

Zabieg elektrokoagulacji (radiochirurgii) jest jedną z metod postępowania operacyjnego, w której używa się prądu wysokiej częstotliwości, przepływający przez specjalny nóż elektryczny lub igłę elektryczną. Zetknięcie takiego narzędzia z powierzchnią skóry z powoduje koagulację białka tkankowego oraz sklejanie się i zamknięcie przecinanych drobnych naczyń krwionośnych skóry i tkanki podskórnej, co pozwala na szybkie usunięcie zmian skórnych z minimalnym ryzykiem krwawienia. Elektrokoagulację wykorzystuje się także do zamykania naczyń metoda igłową.

 

Zabiegi wykonywane w obrębie głębszych warstw skóry i tkanki podskórnej wymagają znieczulenia miejscowego. Znieczulenie wykonuje się zazwyczaj metodą nasiękową, z użyciem 1 lub 2 % roztworu lignokainy, a przy bardziej powierzchownych zmianach ? za pomocą kremu znieczulającego, np. EMLA.