Botox Łódź

Botox

Botox jest zabiegiem ostrzykiwania, dzieki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie minimalnych, odpowiednich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.

Jak działa Botox?

Po wprowadzeniu cieniutką igłą niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres  od 5 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się a mięsień "oducza" się skurczu dając naturalny, wypoczęty wygląd.

Na jakie obszary polecany jest Botox?

Doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy tj. zmarszczi wokół oczu tzw.kurze łapki, zmarszczka między brwiamy tzw. lwia zmarszczka oraz zmarszczki poprzeczne czoła.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Ciąża, karmienie piersią, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Cena 400 zł jedna okolica (np. lwia zmarszczka)

           750 zł dwie okolice (np. lwia zmarszczka + zmarszczki poprzeczne czoła)

          1000 zł trzy okolice (lwia zmarszczka + zmarszczki poprzeczne czoła + kurze łapki tj. zmarszczki pod oczami)